Koncert s hvězdou na Hvězdě

23. června 2015 v 18:49 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Běžci si kontrolují čas a tepovou frekvenci při svém tradičním kondičním kolečku, maminky z dálky úzkostlivě střeží své ratolesti křepčící na prolézačkách a do toho se krásným prostorem lesní obory rozléhá swingová muzika. Tak nějak vypadalo nedělní odpoledne u pražského letohrádku Hvězda, kde Tomáš vystoupil s Big Bandem Karla Vlacha.


Pokud měli zástupci Městské části Prahy 6 strach, aby se nádvoří před letohrádkem naplnilo, byla obava zbytečná. Těsně před koncertem je přístřešek s asi čtyřmi sty místy naplněn a další desítky zvědavců se sbíhají s prvním tónem našláplého orchestru.

Skladba obecenstva je jasná. Přichází ti, kteří orchestr Karla Vlacha zažili v době jeho největší slávy. O to zajímavější pro ně bylo poslechnout si zpívat swing zástupce nové generace, nějakého pana Tomáše Savku.

Ten se pro nedělní odpoledne stal nejen zpěvákem, ale také moderátorem, protože koncert měl svůj program s řadou soutěží a zajímavými hosty. Spolu s Tomášem totiž přišly zazpívat dámy Naďa Wepperová a Alena Průchová, které možná znáte jako sboristky po boku Jiřího Březíka, ale tady se ukázaly i jako zdatné sólistky.

"Ten Tomáš Savka zpívá asi hezky, viďte?" ptá se mě starší paní. "Víte, něco mi to jméno říká, ale nejsem si jistá," dodává s tím, že vdovou po manželovi, který kdysi u původního orchestru Karla Vlacha dělal pianistu a doprovázel tak ty největší české swingové legendy včetně například Karla Hály.

Po ujištění, že se má na co těšit, koncert zrovna začal. Ve dvouhodinovém programu (když nepočítáme přestávku) si Tomáš střihl 15 písní a dva duety s kolegyněmi. Zazněly Sinatrovky jako "New York", "Under My Skin" či "My Way", Hálovky "Na sedm strun budu hrát", "Slunce, já Tě mám rád", "Toulavej vůz" nebo hity Waldemara Matušky "Asi do věží" či "Jó, třešně zrály".

"Zpívá opravdu výborně, hlas má trochu jako Tom Jones," chválí během pauzy nám už známá starší dáma. A to ještě neslyšela Tomášův výkon při písni "Sex Bomb", kterou proslavila právě tato britská legenda. Tento známý šlágr měl jednoznačně největší úspěch a následoval po něm dlouhotrvající potlesk. Není divu, že pak Tomáš využil atmosféry a nechal diváky zpívat mu sbory při písni "Jó, třešně zrály,".

"Vyřiďte mu, že od nás má hlas do Slavíka," říká po koncertě jiná blízko sedící paní, která si všimla, že se s hlavní hvězdou odpoledne znám. Jen to potvrdilo, jaký ohlas mezi přítomnými Tomáš vyvolal. Jakmile slezl z hlediště, hrnuli se za ním zájemci o podpis, fotografii či o potřesení rukou a poděkování za zážitek. Zkrátka jen víc takových koncertů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lili lili | 24. června 2015 v 7:14 | Reagovat

Moc hezké Míro :-)

2 Míra Míra | E-mail | 24. června 2015 v 17:45 | Reagovat

Díky, Lili. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama