Opět v Rytířské a zase jinak

30. května 2014 v 15:09 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Kdo se bál, že o poslední květnovou středu uslyší a uvidí v pražském Divadle v Rytířské něco, co už dávno zná z předchozích koncertů Tomáše Savky, ten by se šeredně spletl. Opět se potvrdilo, že každý koncert je něčím jedinečný, má speciální kouzlo, atmosféru a že, když stojí na plakátě, že přijde i překvapení, není to reklamní trik, ale fakt, který kolikrát neplánuje ani samotný zpěvák.
Když se totiž v den koncertu dozvíte, že kvůli nemoci nemůže vystoupit hlavní host koncertu, nota bene Radka Fišarová, která svými šansony měla v Rytířské pomoct navodit slibovanou májovou romantiku, není to rozhodně nic příjemného. Ale díky tomuto nečekanému problému nakonec vzniklo něco neopakovatelného, na co asi diváci budou dlouho vzpomínat.
Za nemocnou českou Edith Piaf totiž zaskočil její dvorní akordeonista Saša Yasinski, který fenomenálně vystřihl dvě tanga, jež byla zároveň hudebním dárkem pro Tomášova dědu, který ve středu zrovna slavil jmeniny.

A aby těch mužů na pódiu nebylo málo, i dalším překvapením večera byl muzikant. A to swingový zpěvák, rozhlasový moderátor a shodou okolností i Tomášův někdejší kolega v muzikálu Golem Jan Smigmator.


"Víte, chtěli bychom vám tu společně zazpívat píseň Something stupid, kterou proslavili Frank Sinatra s jeho dcerou Nancy, a protože jednoho českého Franka Sinatru znám, chybí už jen ta dcera," prohlásil na pódiu Tomáš a nasadil si blonďatou paruku s culíky. Když oba k duetu navíc přidali i taneček židovských studentů, které v Golemovi ztvárňovali, bylo jasné, že spíše než zamilované pohledy, vyloudí z diváků velké salvy smíchu. Není divu, že Tomášovy opakované výzvy: "Polibte se!", nenašly úspěch.

Bránici je však potřeba občas nechat oddychnout, a tak zazněly tradiční písně z Tomášova repertoáru, jako například matuškovské Bílé mám tě rád, What Kind a Fool Am I či Mr. Bojangles, které zase známe od Sammyho Davise Jr.
Ovšem i netradiční, teprve podruhé někde veřejně zazpíval Tomáš Modlitbu z muzikálu Bídníci. Tahle skladba byla pravděpodobně absolutním vrcholem celého koncertu, a kdo si třeba do té doby neuměl Tomáše představit v postavě Jeana Valjeana, ten poté musel uznat, že mu tato jeho vysněná role musí jednou do klína spadnout.

Vše za doprovodu smyčcové kvarteta a jazzového tria, ve kterém tentokrát chyběla "kapelnice" Ester Godovská, která nechává odpočinout klavírem zmožené prsty, ale nahradila ji výborně Alena Veretina.

Z Rytířské tedy možná neodcházely páry zamilovanější než před tím, ale rozhodně pobaveni a hudebně uspokojeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama