Vánoční pohoda ovládla Divadlo v Rytířské

15. prosince 2013 v 0:30 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Skoro jako by nebylo teprve 14. ale už 24. prosince. V sobotu se v pražském Divadle v Rytířské sešla rodina, přátelé, kamarádi a nejskalnější příznivci Tomáše Savky, aby spolu s ním oslavili vánoční čas a blížící se konec pro mnohé (včetně Tomáše) možná náročného roku. V krásných barokních prostorách se rozezněly swingové melodie smyčcového kvartetu a jazzového tria a i s vánočním stromečkem na pódiu byla atmosféra dokonalá.Ti, kteří byli v loni v listopadu na koncertu v Hybernii, museli nyní ocenit komornější prostředí a blízkost, kterou měli k hudebníkům. Tentokrát bylo krásně vidět, jak jsou muzikanti se svými nástroji jedno tělo, jak mezi sebou očním kontaktem celá kapela komunikuje a jaká úžasná chemie mezi nimi funguje.

Není proto divu, že takový organismus dává Tomášovi do žil energii, kterou pak ohromuje diváky prostřednictvím svých písní. V sobotu zazněl jeho tradiční swingový repertoár doplněný o pár třešniček, jako například Mackie Messer, ze kterého se nakonec vyklubalo Let It Snow. Vánoční duet si Tomáš střihl také s hostem a kolegyní z divadla Kateřinou Šildovou, která někoho mohla překvapit svou velmi zajímavou barvou hlasu. A to obzvláště při interpretaci písní slavného Stinga.

Plakát koncertu sliboval překvapení a tím nakonec byla účast Radky Fišarové. Údiv publika byl tak velký, že se z předních řad ozval obdivný povzdech, když se skvělá šansoniérka v doprovodu s fenomenálním akordeonistou Sašou Yasinskim objevila na pódiu. Nechyběly tedy ani skladby Edith Piaf.

Vánoční atmosféru podtrhl jeden dobrý skutek, na kterém se podíleli všichni, kteří si koupili vstupenku. Přispěli tak na hudební vzdělání nadanému Rudovi z Dětského domova v Lichnově, který večer s kytarou vystoupil a zazpíval píseň Cesta od kapely Kryštof.

Přes sto minut dlouhý koncert tak krásně uzavřel letošní kulturou a událostmi nabitý rok. Doufejme, že se na podobných hudebních večerech budeme setkávat i v roce příštím. Málokdo si umí představit, kolik úsilí, nervů a konec konců i prostředků taková příprava koncertu stojí. A proto zaslouží velké poděkování agentura JABATO, která letos zorganizovala pro Toma celkem tři koncerty a potěšila tak stovky lidí z různých koutů republiky i Slovenska!

Poděkování si ale stejnou měrou zasloužíte i vy, kteří jste na koncerty přišli, i vy, kterým to z různých důvodů nevyšlo, ale dál zachováváte Tomášovi přízeň. Úplně všem přejeme krásné prožití svátků, užijte si v této uspěchané době trochu klidu a pohody a do nového roku zdraví, štěstí a nekonečné množství kulturních zážitků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lili lili | 15. prosince 2013 v 7:45 | Reagovat

Ano Míro, vystihl jsi to naprosto přesně, ještě bych dodala, že Divadlo V Rytířské má boží akustiku. Anebo že by to bylo geniálním zvukařem? :-)
Bylo to nádherné!

PS Saša Yasinski

2 Míra Míra | E-mail | 15. prosince 2013 v 11:49 | Reagovat

Lili, já myslím, že to byla kombinace obojího. Akustiky i zvukaře. ;)

Jinak díky za Sašu, ale stejně si doteď nejsem jistý, jestli by to jméno nemělo mít českou podobu. Jako je v hokeji Ovečkin (Ovechkin) nebo v hudbě zase Čajkovskij (Tchaikovsky). Každopádně jsem to přepsal do originálu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama