Říjen 2013

Kulatiny oslaveny a teď hurá na Vánoce

20. října 2013 v 18:41 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Než jsme se nadáli, Tomášovy narozeninové koncerty v Brně a Pardubicích jsou za námi. Kdo tam byl, ještě teď vzpomíná a znovu si vybavuje ten zážitek, kdo ne, tak už možná plánuje, jak se vypraví na Vánoční koncert do Prahy.

Kdo byl loni na koncertu v Hybernii, asi tuší jakou narozeninové koncerty měly atmosféru. Tomáš jako elegán s velkým hlasem, Markéta Procházková jako nezkrotný živel, který přiváděl diváky v úžas, a noblesní "česká Edith Piaf" Radka Fišarová. To nemůže nechat chladným žádného milovníka dobré muziky.

Ale přeci jen bylo něco jinak. Když pomineme skalní přiznivce Toma, kteří mají do Pardubic nebo Brna blízko a poprvé nemuseli za jeho zpěvem jet až do hlavního města, seděli v hledišti lidé, kteří pořádně nevěděli co čekat. Poslední vzpomínka, kterou na jméno "Savka" měli, byla nejspíše spojena se SuperStar, ba co hůř možná jen s "nějakou" hudební reality show. Takže na sedačkách před koncertem nervózně poposedávali, rozpačitě pokukovali po aparatuře na pódiu a šuškali si o tom, co asi přijde.

Hned s první swingovkou z nich ale obavy spadly a zpěváka odměnili vřelým potleskem. No a když na pódium vletělo číslo jménem Markéta, která při své životní písničce od Björk tradičně seběhla mezi diváky, pánům sedala na klín a přeskakovala sedačky, potleskem se otřásaly stěny. Když pak téměř po hodině a půl Tomáš oznámil, že zpívá poslední skladbu, publikum mu div nahlas nevynadalo, že končí takhle brzo.

Oba narozeninové koncerty tak byly takovým exkurzem pro lidi na Pardubicku a Brněnsku, aby pro příště věděli, co je Tomáš Savka a jeho hudební přátelé zač. A pamatovat si to budou jistě dlouho, v obou případech se totiž na konci tleskalo ve stoje.

A je na co se těšit i dál. 14. prosinec tu máme hned a s ním i Vánoční koncert v krásných historických prostorech Divadla v Rytířské. Tomáš protentokrát obmění ženy. Hosty mu budou další tradiční pěvecká partnerka Míša Nosková a kolegyně z Pomády Katka Šildová. Opět se bude swingovat, ale tentokrát v duchu vánočním. Takže, kdo můžete, vypravte se do Rytířské uzavřít s Tomášem rok, ve kterém nejen že oslavil důležitý životní milník, ale hlavně zažil spoustu velkých a krásných swingových večerů. A ten prosincový jistě nebude jiný.

Předprodej vstupenek on-line:

Předprodej vstupenek v místě konání:
Divadlo v Rytířské, Rytířská 31, Praha 1
pokladna tel. 725 830 655

Hromadné objednávky a dotazy k turné:
info@jabato.cz