Říjen 2012

Zas tu máme hlasování a slavičí trdlování

5. října 2012 v 17:09 | Míra Harnoch |  Novinky
Už je to tu zase. Podzim a hlasování do Českého slavíka. Ano, tohle je fanklub zasvěcený zpěvákovi a ano, tohle je zpěvácká anketa. Jenže po zcela nečekaném krachu našeho loňského hlasovacího snažení a Tomášově 96. místě už je asi zcela zbytečné vás všechny nějak speciálně motivovat k masivnímu posílání hlasů.
Přestože se předává soška slavíka, nejde tu tolik o hlas a o pěvecké kvality. Jde o popularitu, tedy o počet návštěv v televizi, rádiu, o výskytu na předních stránkách novin a tím i o podvědomí v hlavách diváků a fanoušků. Kdyby tomu bylo jinak, težko by těžko zpěváci jako Tomáš Trapl byl na 57. či David Uličník na 95. místě.


Proto navrhuji, ať Toma podpoří každý po svém. Někdo může symbolicky poslat tu jednu nebo dvě smsky, aby dušička měla pokoj. Jiní můžou vyrazit na představení nebo koncert a složit hold Tomášovi osobně. Upozorňuji, že vyhlášení Slavíka bude těsně předcházet Tomášův koncert v Hybernii a tam by k tomu byla jedinečná příležitost.

Pro hlasující do Slavíka je tady stručný návod:


V první řadě lze hlasovat přes tento internetový formulář http://slavikmattoni.seznam.cz/, který vám vygeneruje kód, který pak pošlete na číslo 903 09 06.

Druhá možnost je přímo smskou ve tvaruSLAVIK 9 SAVKA TOMAS na číslo 900 06 06.

Od 19. října startuje hlasování do nové slavičí kategorie Hvězda internetu. To půjde pak tady http://www.hvezdainternetu.cz/.

Veškeré hlasování pak končí 18. listopadu. 24. je vyhlášení ve Státní opeře.