Prosinec 2011

Robin Hood – z rychlokurzu na výbornou

29. prosince 2011 v 20:44 | Míra Harnoch |  Články
Obyčejně se muzikál zkouší i několik měsíců. V případě režiséra Jána Ďurovčíka to sice nebývá tak dlouhé, ale o to intenzivnější. Jenže Tomáš spolu s Míšou Doubravovou měli na nastudování svých nových rolí jen pár týdnů a Tom ještě k tomu DVDčko. Ve středu hráli poprvé přímo spolu a šlo jim to náramně.Položte Tomášovi otázku!

28. prosince 2011 v 13:06 | Míra Harnoch |  Články
Máte nyní jedinečnou příležitost se Tomáše na cokoli zeptat! Server musical.cz v rámci svých videorozhovorů pozval Tomáše a Markétu Procházkovou a žádá své čtenáře, aby ji posílali dotazy na oba dva tyto hosty. Stačí jen do komentáře článku s posledním videorozhovorem napsat komu z těch dvou otázku posíláte a je to.

Tady je odkaz, kde své otázky v komentářích můžete zveřejňovat. http://www.musical.cz/video/10-otazek-pro-4-dasha-robert-jicha

PF 2012

21. prosince 2011 v 16:38 | Míra |  Novinky
Milí návštěvníci tohoto blogu,

přeji vám všem krásné Vánoce, užijte si svátečních chvilek se svými blízkými. Do nového roku dostatek štěstí, zdraví, lásky a kulturních zážitků. Ať už s Tomem nebo bez něho.

Díky za úžasnou podporu Tomáše v roce 2011 a doufám, že se tu minimálně ve stejném počtu sejdeme i na přesrok.

Šťastné a veselé

Míra Harnoch
admin bloguHolky z naší školky

21. prosince 2011 v 16:11 | Míra Harnoch |  Videa
Ještě pro úplnost se sluší dát sem video toho nej hitu z pořadu To byl náš hit.


To byl náš hit aneb co v televizi nebylo

13. prosince 2011 v 18:34 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Barrandovské ateliéry na čtvrt roku propůjčily jeden ze svých prostorů výrobě televizní soutěže To byl náš hit. Souboj českých legendárních písní v pondělí vyhrála verze songu Holky z naší školy v podání Toma Savky, Romana Vojtka, Pepy Vágnera a Jirky Škorpíka.. To už všichni víme. Měl jsem ale to štěstí být na natáčení přímého přenosu tohoto finále, a tak se vám pokusím vylíčit to, co jste v televizi nemohli vidět.Tomáš porotcem a na další zastávce Náš život s muzikálem

9. prosince 2011 v 22:03 | Míra Harnoch |  Vystoupení
A ještě jedna novinka. Dostal jsem avízo od kameramana Radka Jandy na jeden medailónek, který byl s Tomášem natočen v rámci soutěže Česko zpívá, kde bude právě Tomáš porotcem. Více na www.cesko-zpiva.cz.


Další věc se týká až ledna. To se Tom zúčastní další ze zastávek pořadu Náš život s muzikálem, který jezdí po celé České republice a rozdává radost muzikálovými melodiemi. Tentokrát to bude v Jaroměři 26.1. 2012. Koukněte na plakát.


Novinky: Holky za naší školy potřetí, termíny Robina Hooda a koncerty e Štefanem Margitou

9. prosince 2011 v 21:32 | Míra Harnoch |  Novinky
Rozhodl jsem se o dalším vylepšení blogu. Vložil jsem sem novou rubriku Novinky. Kolem Toma se toho v poslední době líhne strašně moc a nejde každé takové novince vytvářet speciální článek. Bylo by to časově náročné pro mě i pro vás na čtení. Takhle pěkně shrnu všechno, co se šustne do jednoho článku a sejde se to v jedné rubrice.

Začátek procince nám začal pěkně zostra. Respektive Tomášovi. V pondělí 5.12. mu totiž začaly taneční zkoušky do muzikálu Lucrezia Borgia. A přestože to vůbec není žádná sranda a jedná se o dost náročnou choreografii, vede si zatím moc dobře. Posoudit to můžete sami ve videích na facebooku tohoto muzikálu zde.

Další pondělí tentokrát 12. bude finále soutěže To byl náš hit a kluci s Holkama z naší školky tam nebudou chybět. Hlasovat pro ně můžete už teď, když pošlete SMS ve tvaru HIT 1 na číslo 907 99 09. Vězte, že i tentokrát si kluci připravili něco speciálního, navíc budou zpívat jako první, takže koukejte televize naladit včas!

Příjemnou novinkou je i to, že si v prosinci Tomáš zazpívá s operním zpěvákem Štefanem Margitou. Ten totiž má své Vánoční turné a Tom zde vystoupí jako host. Obvykle doprovází Margitu "světadílový Erik" Jan Kříž, ten má ale povinnosti s Robinem Hoodem, a tak dostal nabídku právě Tomáš, aby se této čestné úlohy zhostil.

A nakonec možná to úplně nejlepší. Už známe i první Tomášovy termíny, kdy se objeví v roli Robina Hooda v pražském Kalichu. Bude to úterý 27. a středa 28. prosince. Můžete si zpříjemnít Vánoce a vyrazit do divadla. ;-)

Osmý světadíl s Míšou Doubravovou

1. prosince 2011 v 12:39 | Míra Harnoch |  Muzikály
Konečně se to povedlo a ve středu jsem viděl i jinou Janu než Katku Steinerovou. A i když se v případě Osmého světadílu říká, že na obsazení nezáleží a alternace jsou vyrovnané, užil jsem si představení s Míšou daleko víc než ta předchozí. Přestože to nerad dělám, jsem přeci jen laik, pokusím se o malé srovnání.


Někdo by mohl říct, že je Míša ve dvaceti letech na takovou roli moc mladinká. Ale houby. Tu Janu jí prostě musíte věřit od první minuty. Jinak to ani nejde. Je to zkrátka velká herečka. Ehm, postavou tedy ne, ale talentem bezesporu! :-)

Hlavně dramatické scény, kdy se Jana dozví o těžké nemoci malého brášky nebo hádka a rozcházení s Tomášem, to mělo panečku grády. Ve scénách s budoucí maminkou Betkou Stankovou byly obě fenomenální. Ještě teď mám husí kůži, když si na to vzpomenu. A nebýt v sále tak suchý vzduch, kvůli němuž jsem byl tak dehydratovaný, možná bych na konci první půlky zamáčknul i slzu. Což se mi stává opravdu málokdy.

Ale Míša se neztratí ani pěvecky. S Tomášem držela krok, což při síle jeho hlasu není žádná sranda, takže i za tohle zaslouží absolutorium. I duety tak byly konečně duety! Nicméně oba museli bojovat s nepříjemným faktem, že u zvukařského pultíku seděl nepříliš zdatný chlapík.

Není obsazení jako obsazení
A to se dostáváme k faktu, že jak skvělé bylo obsazení na jevišti, o to horší bylo v hledišti. První adept na kopanec byl zvukař. Zpěváky stahoval, jak se mu zlíbilo. Hlavně Tomáš při "Ak nie si moja" musel řvát jak tur, aby byl slyšet. Při některých písničkách to v reprácích až neuvěřitelně vazbilo. Chudák Zbyněk Fric tam má jako Eric pár písniček a při "Čakám ťa láska" bylo spíš slyšet jakousi rezonanční sirénu než jeho zpěv. Ale i tak ho publikum odměnilo potleskem. Ještě malá zastávka u Zbyňka, viděl jsem ho už podruhé, Honzu Kříže jsem měl minule a všiml jsem si jedné věci. U Zbyňka jsem se opravdu nechal chytit a skočil jsem mu na konci muzikálu na lep, že se v něm opravdu skrývá duše romantika a zamilovaného muže. U Honzy jsem přeci jen neuvěřil. Možná je to typem hlasu, možná hercem jako takovým, nevím. Byl to takový můj dojem. Na druhou stranu Zbyněk je pak nakonec daleko větší hrubián, než Honza. Což teda netuším, jestli je vlasně lichotka, ale doufejme. :-))

Ale dál k obsazení hlediště. Publikum se totiž také "povedlo". Do předních řad totiž přijelo pár autobusů z Moravy a ti asi úplně nevěděli jak to v divadlech chodí. Nechci se nikoho z této části republiky dotknout, ale tohle bylo vážně most. Nějaké dámy se rozhodli, že bude fajn, když budou na herce občas různě pokřikovat nebo se smát ve scénách, kdy se to vůbec ale vůbec nehodilo. Výsledkem pak bylo, že se někteří kluci z company odbourali a nezvádali zpívat. Možná jediného, koho to nerozhodilo byl Tomáš, ale za to měl trochu zoufalý výraz, něco ve stylu: "Co mám s tímhle materiálem dělat?"

Na konci tak ani poprvé nebyla kompletní vstávačka publika. Asi od třinácté řady do zadu se sice pár desítek lidí postavilo a tleskalo, ale přední řady to ani nenapadlo. Což mi přijde jako velká škoda, protože by si to všichni na jevišti zasloužili. Někdy se ale holt nesejde skvělé obsazení v hledišti.

foto: musical.cz