Úvaha nad Slavíkem

27. listopadu 2011 v 14:09 | Míra Harnoch |  Články
Naše letošní slavičí prognózy byly zřejmě až moc optimistické. Tomáš v této anketě klesnul na 96. místo a oproti loňsku přišel téměř o sto bodů. Asi si říkáte, jak je to možné. Role za rolí, hlavně úspěch v Osmém světadílu by dával naději na lepší umístění. Na Facebooku je dokonce už přes čtyři stovky jeho podporovatelů a stejně propad.
Na druhou stranu je tu celkem oprávněná nepopularita celého Slavíka, která se projevuje právě na bodech těch méně známějších zpěváků. Nepomůže tomu ani lobbing Karla Gotta, který si hned na začátku celého předávání vezme slovo a upozorní všechny na obrovskou tradici této ankety a apeluje na všechny, že i to málo poslaných hlasů má smysl.
Pro ty z vás, kteří stále cítí frustraci, můžeme v příštím roce zkusit to, že si mezi sebou uděláme sčítání a budeme předem vědět, jak bychom na tom měli být. Už jsem se o to jednou pokoušel a docela to odpovídalo realitě.

Otázkou zůstává, jestli to má smysl. Jestli máme zapotřebí se tím vůbec zabývat. Vždyť k čemu nějaké umístění Tomáš vůbec potřebuje. Když si shrneme tenhle rok, tak Tom úspěšně dokončil školu, skvěle zvládnul premiéru v Osmém světadílu, v rychlosti se zhostil i role v Quasimodovi, a teď byl dokonce Ondrou Soukupem oslovený k tomu, aby se ujal i hlavní role Robina Hooda. Myslím, že jestli znamená pravidelný úbytek hlasů ve Slavíku takovouhle potenci, tak si tu anketu všichni radi odpustíme.
Navíc, kdo stojí o mediální zájem, který by s sebou vyšší umístění určitě nesla? Podívejte se na Petra Koláře, na vzdory všem hříchům se hříchy prostě neodpouští. Kdo chce, aby se někdo takhle šťoural v Tomášově životě? Já bych to rozhodně nechal, tak jak to je. Je to výhodné pro nás všechny.
Raději choďme Tomáše odměňovat na koncerty a představení. Doporučujme známým, že jeho se opravdu vyplatí vidět a slyšet, a posílejme mu podporu, která se k němu skutečně dostane!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lili lili | 28. listopadu 2011 v 17:36 | Reagovat

Míro , mluvíš mi z duše. Smysl to má pouze u prvních pěti a to ten čtvrtý a páty nemá vůbec na růžích ustláno. Takže nelamme si s tím vůbe hlavu. Celý Slavík je profláknutej teátr, na který skáčou jak je vidět hlavně venkované (tím se nechci dotknou Třínce a jeho okolí). Co všechno musel Michal David udělat pro to, aby byl Třetí?! To my ani netušíme, stačila už ta masáž v médiích.... a vlastěn je to nakonec jeho prohra. Třetí pro Davida je prostě fiasko, co si budeme povídat. Když ho přeskočí i takový "zpěvák" jako je Klus.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama