Listopad 2011

Holky z naší školy na Havaji

29. listopadu 2011 v 17:28 | Míra Harnoch |  Videa
Taky si chcete vystoupení Romana Vojtka, Pepy Vágnera a Tomáše ještě jednou vychutnat? Tady je video.


Úvaha nad Slavíkem

27. listopadu 2011 v 14:09 | Míra Harnoch |  Články
Naše letošní slavičí prognózy byly zřejmě až moc optimistické. Tomáš v této anketě klesnul na 96. místo a oproti loňsku přišel téměř o sto bodů. Asi si říkáte, jak je to možné. Role za rolí, hlavně úspěch v Osmém světadílu by dával naději na lepší umístění. Na Facebooku je dokonce už přes čtyři stovky jeho podporovatelů a stejně propad.
Na druhou stranu je tu celkem oprávněná nepopularita celého Slavíka, která se projevuje právě na bodech těch méně známějších zpěváků. Nepomůže tomu ani lobbing Karla Gotta, který si hned na začátku celého předávání vezme slovo a upozorní všechny na obrovskou tradici této ankety a apeluje na všechny, že i to málo poslaných hlasů má smysl.
Pro ty z vás, kteří stále cítí frustraci, můžeme v příštím roce zkusit to, že si mezi sebou uděláme sčítání a budeme předem vědět, jak bychom na tom měli být. Už jsem se o to jednou pokoušel a docela to odpovídalo realitě.

Otázkou zůstává, jestli to má smysl. Jestli máme zapotřebí se tím vůbec zabývat. Vždyť k čemu nějaké umístění Tomáš vůbec potřebuje. Když si shrneme tenhle rok, tak Tom úspěšně dokončil školu, skvěle zvládnul premiéru v Osmém světadílu, v rychlosti se zhostil i role v Quasimodovi, a teď byl dokonce Ondrou Soukupem oslovený k tomu, aby se ujal i hlavní role Robina Hooda. Myslím, že jestli znamená pravidelný úbytek hlasů ve Slavíku takovouhle potenci, tak si tu anketu všichni radi odpustíme.
Navíc, kdo stojí o mediální zájem, který by s sebou vyšší umístění určitě nesla? Podívejte se na Petra Koláře, na vzdory všem hříchům se hříchy prostě neodpouští. Kdo chce, aby se někdo takhle šťoural v Tomášově životě? Já bych to rozhodně nechal, tak jak to je. Je to výhodné pro nás všechny.
Raději choďme Tomáše odměňovat na koncerty a představení. Doporučujme známým, že jeho se opravdu vyplatí vidět a slyšet, a posílejme mu podporu, která se k němu skutečně dostane!

Hlasování pro Holky z naší školky!

22. listopadu 2011 v 22:20 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Líbilo se vám pojetí písníčky Holky z naší školky, které předvedli Tomáš, Roman Vojtek a Pepa Vágner? Pošlete jim hlas už teď, ať je posunete do finále!
Stačí zaslat SMS ve tvaru HIT 7 na tel. číslo 907 99 09. Zase jednou můžeme ovlivnit to, zda Tomáše uvidíme či neuvidíme v televizi. ;-)

Král bláznů Quasimodo zavítal do Prahy

20. listopadu 2011 v 12:16 | Míra Harnoch |  Muzikály
A blázinec to tak trochu vlastně je. Představte si muzikál Quasimodo jako takového křížence činohry, muzikálu a moderního cirkusu. To všechno totiž tohle dílko obsahuje. Chvílemi se přistihnete, že zíráte s otevřenou pusou, jindy zase nevíte, jestli někomu, kdo hazarduje se životem na laně máte vlastně tleskat. Celkově jde ale v Hybernii o moc pěknou podívanou.Na úvod si nedpustím malou radu. Pokud nejste náruživí kuřáci a nebo rádi vychutnáváte muzikály v táborákové atmosféře, nekupujte si lístky do takových prvních tří řad. Technici totiž dokreslují atmosféru katedrály Notre Dame pomocí umělého kouře. Ten si to pak namíří přímo do obličejů nejblíže sedících diváků. Byl jsem ve druhé linii a řeknu vám, znám i lepší zážitky.

Naštěstí byly rozptylové podmínky v Hybernii lepší než v Praze v posledních dnech a brzy se na jevišti vyjasnilo. Od začátku zaujme jedna z velkých předností muzikálu. A to jsou taneční čísla. Company je početná a spolu s ostatním obsazením a hlavně Esmeraldou předvádí až neuvěřitelné výkony. Hlavně cikánské výstupy nemají chybu.

Výhodou muzikálu je určitě i jeho tempo. Představení trvá bez přestávky asi dvě hodinky a v ději je to tak docela slušný kvapík. Scéna se vlastně vůbec nepřestavuje, pořád se hraje v tom samém, jen sem tam se spustí provazy, na kterých předvádí artisti úžasné kousky, nebo vykouknou vrata katedrály. Ale kdo zná alespoň rámcově příběh slavného románu Viktora Huga, nemůže se ztratit.
Esmeralda okouzlí rovnou několik můžu najednou, včetně vojenského kapitána Phoeba, do kterého se zamiluje i ona sama. Kněz Frolo ze žárlivosti Phoeba téměř zabije a podezření padnou na Esmeraldu. Tu před šibenicí zachrání Quasimodo a tak dále a tak dále. Určitě to všichni znáte.

Činohra tu má velký prostor a to je dobře, protože se tu hraje a nejen zpívá, jak to často bývá u některých muzikálů. Ocenit se musí i hudba. Kluci z Nightworku zhudebňovali divadlo poprvé a řekl bych, že se jim to povedlo. Originálních melodií tam tolik není, většinou se opakují, jen vždy s jiným textem, ale asi jen málokdo odcházel z divadla a nebroukal si "Bim bim bam..." nebo "Jsi tou, která svět rozdělí...".Myslím, že sobotní obsazení se povedlo a mělo úspěch. Hráli vlastně všechny muzikálem už ostřílené tváře, kteří snad ani nemohli nijak zklamat. Kromě Marky a Toma ještě Marián Vojtko, Tomáš Trapl, Zdenka Trvalcová či Vanda Konečná Karolyi. Jen Ondru Rumla jsem ještě v ničem neměl, ale role vypravěče Viktora Huga mu celkem sedla. Jen by snad mohl trochu přibrat na váze, při pohledu na něj mi několikrát děsivě zakručelo v břiše. Takovým nováčkem je určitě i Jan Cina, který hrál cikánského barona hodně přesvědčivě, při děkovačce měl jeden z největších potlesků.

Vyzdvihnul bych ale určitě Tomáše Trapla, protože ten si roli dost užívá. Ke zpěvu asi netřeba nic dodávat a co se týče herectví, prostě zamilovaný hrbáč se vším všudy. On zkrátka je Quasimodo!
A stejné je to s Esmeraldou, těžko někdo najde krásnější, talentovanější a temperamentnější představitelku téhle role, než je Markét Procházková. Byly momenty, kdy jsem si říkal, že ta už se snad jako Esmeralda narodila. Myslím, že doteď si na jevišti tolik nezařádila a je to škoda, protože jsme o ledacos přicházeli.

Těžko popisovat všechny momenty muzikálu při níž Markét zářila, bylo jich hodně, hlavně při tanci s kozou Džali a nebo v duetech s Quasimodem. A s kterým jiným Phoebem by si měla na jevišti víc rozumět, než s Tomášem. Nepotkají se sice tak často, ale když už, tak to jiskří. Škoda, že spolu nemají víc výstupů a zpívání.

Phoebův originální nástup
On vůbec Phoebus nemá moc prostoru. Pořádně si zazpívá jen dvakrát v jedné písničce, kterou se snaží odradit ostatní od pověšení Esmeraldy. Nástup na scénu má tenhle důstojník jako nikdo jiný. Tomáš totiž hned na začátku vyšvihnul přemet, což ve vysokých vojenských botách a upnuté uniformě asi není žádný med. Takže klobouk dolů. A ještě větší smeknutí zaslouží Roman Vojtek, ten prý dělá dokonce salto.

Ale jinak je to docela příjemná role. Tomášovi tohle zpívání sedí, takže i na malém prostoru zaujme. Přiznám se, že podle předlohy jsem čekal, že Phoebus bude vykreslen jako větší prevít, ale více či méně z toho vyšel neutrálně.

Když člověk pomine kouřové dýchánky je Quasimodo rozhodně hezká podívaná. Projekce na stěnách mají nápad, jen to chce kvůli nim taktéž sedět výš. Po děkovačce jsem si tak vybavil scénu z filmu Na samotě u lesa, kdy mlynář Smoljak vypráví rodince historku o vodníkovi a Svěrák na konci pronese: "Tak tohle si rád někdy poslechnu ještě jednou...". A s Quasimodem je to zrovna tak.

Foto: Tomáš Martínek a Katie

Landa Tour 2011

17. listopadu 2011 v 12:12 | Míra |  Videa
Blíží se už poslední vystoupení Dana Landy v rámci jeho tour Vozová hradba. Množí se fotky a videa, tak sem pro jistotu už opět něco dám, ať nám to neuteče. Doplním to tu později i o pražské záznamy.

Záznamy z Brna
http://www.youtube.com/watch?v=BaAvCCHw1Oc (Tajemství - slyšitelné sbory)


Fotky

Záznam z rádia

11. listopadu 2011 v 19:04 | Míra Harnoch |  Články
Pokud vám včera uniklo včerejší vysílání Reginy s Tomem, nezoufejte, jsou tady odkazy do archivu ;-)


A návdavkem přidávám ranní dostaveníčko s Quasimodem. Sice bez Toma, ale i tak s Marky Procházkovou a Tomem Traplem krásna podívaná.


Tomáš v rádiu!!!

8. listopadu 2011 v 21:51 | Míra Harnoch |  Vystoupení
Paráda! Po dlouhé době se Tomáš zase objeví v rádiu, tentokrát v Českém rozhlase Regina. Konkrétně v pořadu Večer s Reginou ve čtvrtek 10.11. od 20:00. Pořad trvá skoro dvě hodiny, takže si Toma docela užijeme. ;-)
V přiloženém odkazu najdete přehrávač rádia.


Reportáž z příprav Quasimoda

7. listopadu 2011 v 11:33 | Míra Harnoch |  Videa
Páteční premiéra muzikálu Quasimodo se blíží. V tuhle chvíli už probíhají první generálky. Vip zprávy přinesly reportáž z jedné z posledních zkoušek. Kdo jste pořad neviděl, můžete se mrknout zde na videu. Toma hledejte v bílém kostýmu. On sice hrát premiéru nebude, protože v té době mít poslední představení Producentů v Karlíně, ale i tak by se vám reportáž mohla líbit.


První fotky a videa z Landa Tour 2011

4. listopadu 2011 v 11:36 | Míra Harnoch |  Články
První koncert Landa Tour už proběhl včera v Ostravě. A nějaký nadšený fotograf už sdílel své úlovky na internetu. A všiml si vydatně i vokalistů, včetně Tomáše. Koukněte.Kvalita je sice všelijaká, ale k dokreslení atmosféry to myslim stačí.
A videa už se také rojí na Youtubu. Už je jich tam několik. Tohle asi nejlépe zabírá vokalisty :-)


Hlasování do Českého Slavíka!

3. listopadu 2011 v 19:27 | Míra Harnoch
Můžeme ho nenávidět, pochybovat o jeho důvěryhodnosti, ale ignorovat nejde. Český slavík byl a asi dlouho bude jedinou takhle masivní zpěváckou anketou a ať se nám to líbí nebo ne, pořád na jeho výsledky hodně lidí kouká. Bylo by proto přinejmenším symbolické odměnit Tomáše za jeho pracovitost a píli v letošní sezoně a poslat mu nějaký ten hlas.

A jak takový hlas poslat?

Nejjednodušími způsoby je hlasování přes SMS. To je dvojího druhu. Zaprvé můžete poslat SMS ve tvaru SLAVIK 9 SAVKA TOMAS na číslo 900 06 06.

A zadruhé si můžete nechat vygenerovat kód na stránce http://slavikmattoni.seznam.cz/ a pak podle instrukcí odeslat kód znovu pomocí SMS, tentokrát na číslo 903 09 06.

V obou případech stojí SMSka 6 Kč. Z jednoho mobilního telefonu tedy jde odeslat 2 hlasy těmito dvěma způsoby. Tím se Tomášovi na "slavíkovském" kontě přičte 6 bodů. Loni jich měl 293 a byl na 84. místě. Tak snad to bude letos zase o chlup lepší. ;-)

Hlasovat můžete do 20. listopadu. Ale pozor ať to nepropásnete!

Český Slavík

Vychází DVD Mony Lisy

2. listopadu 2011 v 21:10 | Míra |  Články
Kdo se zajímáte o muzikálové dění, jistě už jste zaregistrovali, že v pondělí 7.11. vyjde DVD Mony Lisy.
Jestli tam bude i Tom netuším, nicméně bylo by to určitě fajn. Což si zřejmě myslí vícero fanoušků, tedy alespoň soudě z komentářů pod článkem na musical.cz